WOT PZK - OT25 PZK

Działalność WOT PZK

Przydatne linki

Z historii WOT

 Leon SP5AFL

      
Fotografie z Ogniska w Lasku na Bemowie w roku 2006 (klikaj aby powiększać)

Poniżej relacja z Ogniska w Lasku na Bemowie z 10 marca 2012 - część dotycząca Leona SP5AFL

XXXI Spotkanie Integracyjne Okręgu SP5 rozpoczęło się o 10.00 - 10 marca 2012 powitaniem uczestników przez Prezesa WOT PZK - Jurka SP5SSB. W dalszej kolejności głos zabrał Prezes Wszystkich Prezesów czyli Prezes PZK  - Piotr SP2JMR.  Piotr SP2JMR sprawił miłą niespodziankę - wręczył dwa okazałe grawertony dla Leona Kossobudzkiego SP5AFL i dla WOT PZK - poniżej teksty na grawertonach:
 Koledze Leonowi Kossobudzkiemu SP5AFL współautorowi "Podręcznika radiooperatora krótkofalowca" w dowód uznania i wdzięczności za 45 lat wskazywania dróg w najlepszym  Hobby Świata z wyrazami podziwu i wielkiego szacunku, Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy,
Zarząd Główny PZK. (...)
    
     
Kolega Leon SP5AFL niestety nie mógł uczestniczyć w Ognisku - grawerton zostanie przekazany Leonowi przez delegację z WOT PZK w składzie SP5SSB, SP5CCC, SP5PB, SP5JXK. Uhonorowanie Kolegi Leona to wielka sprawa, gdyż na książce "Podręcznik radiooperatora krótkofalowca" wydanej w 1967 roku (45 lat temu), której Kolega Leon wraz z J. Ładno-SP5XM i W. Konwińskim SP5KM był współautorem wychowało się wiele pokoleń krótkofalowców. Kolega Leon mimo sędziwego wieku uczestniczy czynnie w życiu WOT PZK - m.in. był na Walnym Zebraniu WOT PZK, przekazał jako dar dla WOT PZK radio na pasmo 2M, a w dalszej kolejności przekaże dokumenty archiwalne związane z PZK (...)
     
 
                                                                           (Janusz sp5jxk/sn5j, sp5jxk(at)tlen.pl)

Strona [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]