WOT PZK - OT25 PZK

Działalność WOT PZK

Przydatne linki

Z historii WOT

 Zdalne sterowanie amatorskimi radiostacjami - Wojciech SP5DPD

Opis ogólny systemu

Urządzenia Remoterig RRC-1258MkII (RRC) są opracowane specjalnie do zdalnego sterowania amatorskimi stacjami radiowymi za pośrednictwem Internetu w sposób przyjazny dla użytkownika i przy stosunkowo małych kosztach.

Urządzenia RRC używane są w parach, jedno jest podłączone do radia l (Radio-RRC), a drugie jest podłączone do komputera sterującego lub przedniego panela radia (tylko niektóre radia) (Control-RRC).

System ten eliminuje potrzebę stosowania PC szczególnie w miejscu gdzie są anteny a przy użyciu niektórych transceiwerów po obu stronach np ,IC 703/703 .Alinco DX-sr8 ,Kenwood Ft -480.

Komunikacja głosowa i danych jest przekazywana jest również RRC.

Istnieją trzy wersje RRC1258MkII, RRC1258MkIIs i RRC1258MkIIs -twin różni się tym, że wersja, (s) przenosi dwa kanały audio z radia które wyposażone jest w podwójny odbiornik.
Wersja twin przeznaczona jest kilku modeli Yaesu.

Remoterig można skonfigurować do współpracy z większością dostępnych na rynku urządzeń nadawczo-odbiorczych takich jak ICOM, Kenwood, Yaesu, Elecraft, Alinco i TENtec. oraz innych wyposażonych w cat.

System Remoterig został opracowany szczególnie do następujących sytuacji:

1) Nie wolno postawić anteny w domu. (wspólnota, administracja, właściciel budynku, sąsiedzi, itp.)
2) Poziom QRM jest zbyt wysoki, dla amatorskiej działalności radiowej.
3) Chcesz zbudować tak duże anteny, których nie wolno budować bez specjalnych zezwoleń w obszarach miejskich.
4) Brak otwarcia na niektóre kierunki
5) Itd.

Zestaw Remoterig sam system nie wprowadza żadnych opóźnień a opóźnienia wprowadzane przez Internet rzędu nawet kilkuset milisekund nie wpływają w istotny sposób na prace w eterze.
System Remoterig umożliwia także prace na CW przez Internet i zawiera także klucz automatyczny całkowicie programowany przez operatora.
Zestaw Remoteriga podłącza się do Internetu przez 10 lub 100 Mbit złącze Ethernet takie jak DSL, sieć kablowa i WLAN. a także działa w sieciach bezprzewodowych 3G (modem USB poprzez router) zarówno w wersji stacjonarnej jak i mobilnej.
System jest przenośny i można go używać z niemal wszystkimi połączeniami internetowymi na świecie.

Kontrola sesji, audio (VoIP) i dane są przesyłane za pomocą standardowych protokołów, takich jak SIP, RTP itd., gdzie można wybrać różne cechy audio w zależności od dostępnego Internetu i działa prawidłowo od 1Mb/s down link i 256kb/s uplink

Używając Remorterig anteny i radio można postawić np. u cioci, wujka na wsi, na działce itp. pozbywając się wielu kłopotów, które dotykają wielu krótkofalowców nie tylko u nas a na całym świecie. Potrzebna jest tylko sieć i dostęp do Internetu.
                                                               Wojtek SP5DPD         Warszawa 15.12.2011

Strona [1] [2] [3] [4] [5]