http://sp5kvw.com/

WOT PZK - OT25 PZK

Działalność WOT PZK

Przydatne linki

Z historii WOT

Przydatne informacje

 

Darmowy Program PIT

Rozliczając PIT na tej stronie przekażesz 1% organizacji Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców KRS 0000160653
„Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej  organizacji pożytku publicznego.”

 

Volkswagen Bank Direct : 91 2130 0004 2001 0477 5524 0001

Składki członkowskie PZK i WOT PZK w 2019r nie uległy zmianie , wpłaty można dokonywać od dnia 15 listopada 2018r. na konto WOT PZK za I półrocze oraz cały rok 2019 zapraszamy do dokonywania wpłat.

 

 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 14 grudnia 2018 roku odeszła od nas niespodziewanie ś. p. Zofia Słomczyńska SP5YL Msza święta odprawiona zostanie w środę 19 grudnia 2018 roku o godzinie 10:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach po czym odprowadzona zostanie do grobu rodzinnego na cmentarzu powązkowskim. Zofia urodziła się 7 lutego 1935 roku we Lwowie.
Byłą jedną z pierwszych kobiet krótkofalowców w powojennej Polsce.
Wraz z mężem Krzysztofem SP5HS aktywnie uczestniczyła w odbudowie polskiego krótkofalarstwa po roku 1956. Zofia reprezentowała unikalną już dzisiaj grupę krótkofalowców spontanicznie zaangażowanych w sprawy PZK. Będzie nam jej brakowało.

Niech spoczywa w pokoju!

 

informację przekazał Tomek SP5CCC

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców zaprasza do udziału w OTWARTYCH OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW KRÓTKOFALARSKICH
„W HOŁDZIE UCZESTNIKOM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944” 01.08.1944 – 02.10.1944

XXVI Edycja 1 sierpnia 2018r.

regulamin zawodów edycja 2018r

 

Zawody " Warszawskie Konstytucji 3 Maja "

reulamin zawodów edycja 2018r

 

Zarząd Warszawskiego Oddziału Terenowego
Polskiego Zwiazku Krótkofalowców

 

 

W br. 2018 Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców nie będzie organizował Tradycyjnego spotkania integracyjnego Warszawskich Oddziałów Terenowych Polskiego Związku Krótkofalowców . Zachęcam pozostałe Oddziały Terenowe Polskiego Związku Krótkofalowców OT-37 , OT-73  do, podjęcia inicjatywy zorganizowania tradycyjnego spotkania w 2018r.

Jerzy Szawarski SP5SSB

W dniu 6 marca 2018r Biuro QSL Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców z przyczyn technicznych będzie nieczynne

Jurek sp5ssb

 

Szanowni członkowie Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców zachęcam wszystkich do aktywnego włączenia się w tworzenie nowelizacji statutu Polskiego Związku Krótkofalowców Marek Ruszczak SP5UAR opublikował autorski projekt założeń do nowelizacji Statutu na Forum PZK w wątku "Projekt Statutu 2018" treść projektu w załączniku  

Uwagi do projektu Statutu - czesc II w/g SP5UAR

Po publikacji na słynnej liście KS mojej propozycji Statutu "minimum plus" zauważył to jeden !!! delegat. A pozostali dyskutanci piszą "o prawym bucie na lewej nodze". Aby tak dalej.

Marek Ruszczak SP5UAR

 

„ Nie za lat pięćdziesiąt, nie za sto, lecz dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy ” były to słowa Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego przekazane  w ostatnim przemówieniu radiowym, 23 września 1939. W sobotę 23 września 2017r Wydział Szkolenia i Sportów Łączności Biura Zarządu Głównego LOK organizuje III edycję Otwartych  Ogólnopolskich Zawodów Krótkofalarskich „ Memoriał im. Stefana Starzyńskiego 23.09.1939 - 23.09.2017 ”udział krótkofalowców Warszawskich jest formą gloryfikowania postaci  Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego będącego częścią naszej Tożsamości Narodowej.

REGULAMIN OTWARTYCH OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW KRÓTKOFALARSKICH Memoriał im. Stefana Starzyńskieg - 23.09.2017 III edycja , 15:00 - 17:00 UTC HF ssb i cw , 17:00 - 18:00 UTC digi.

Jurek sp5ssb

 

W imieniu Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej Polskiego Związku Krótkofalowców zapraszam wszystkich członków obu oddziałów (OT-25 i OT-37) na piknik radiowy w Celestynowie. Załączam infografikę oraz link do strony z rejestracją.

https://www.piknik-celestynow.pl

Maciej Muszalski SQ5EBM

 

 

 

 

W 2017r obchodzimy 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Określana „cudem nad Wisłą”, uznawana za 18 przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią . Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców organizuje w dniu 15 sierpnia 2017r ogólnopolskie otwarte zawody krótkofalarskie " Bitwa Warszawska 1920 " uczestnicząc w utrwalaniu naszej Tożsamości Narodowej chroniąc od zapomnienia zdarzenie , które zapewniło zachowanie niepodległości dla Polski. Zapraszam i zachęcam wszystkich krótkofalowców do udziału w zawodach akcentując swojm udziałem wdzieczność potomnym za wolną i niepodległa Polskę.
Jurek sp5ssb

15 sierpnia 2017r organizowane są " Zawody Wojskowe " nawiązujące do Święta Wojska Polskiego organizatorem zawodów są Związek Żołnierzy Wojska Polskiego koło nr 3 w PRZASNYSZU , Osiedlowy Klub Krótkofalowców Spółdzielni Mieszkaniowej oraz klub krótkofalarski ZHP SP5ZIM.
Jurek sp5ssb

 

W dniu 29 lipca po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Janusz SP5LYI.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 08 sierpnia 2017 o godz. 13.20 w Warszawie,
na cmentarzu Bródnowskim w kościele drewnianym. Niech pozostanie w naszej pamięci

Tadeusz SP5BBG

 

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców zaprasza wszyskich krótkofalowców do udziału w XXV edycji Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Krótkofalarskich " W Hołdzie Uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944 " 01/08/1944 - 02/10/1944 w dniu 1 sierpnia 2017r. o godz: 15:01 UTC. Powstanie Warszawskie 1944r jest częścią naszej Tożsamości Narodowej , był to okres 63 dni prawdziwie wolnej i niepodległej Polski , gloryfikujmy bohaterów tego okresu biorąc udział w tych zawodach.

 

Regulamin Zawodów PDF

Jurek SP5SSB

W okresie od 1 sierpnia do 3 października 2017r Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców uruchamia 2 radiostacje okolicznościowe SN0MPW i SN1944W nawiązujące swoimi sufiksami do Muzem Powstania Warszawskiego w Warszawie oraz Godziny „W”– kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia w Warszawie akcji „Burza” (powstania warszawskiego). Zapraszamy wszystkich krótkofalowców do nawiązywania łaczności które w 100% potwierdzimy kartami QSL via Biuro QSL OT-25 .
Jurek SP5SSB

 

W dn. 22.07. 2017r. po długiej i ciężkiej walce z chorobą odszedł do krainy wiecznych DX-ów Jacek Stefański SP5OXX. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 28.07.2017r. o godz: 14:00 w kościele p.w. Św. Grzegorza na cmentarzu wolskim w Warszawie. Bliscy Jacka przekazali informację, że zamiast kwiatów zbierają na hospicjum O.O. Orionistów w Wołominie, które w ostatnim czasie było domem Jacka.

Cześć Jego pamięci.

informację przekazał Krzysztof SP7WME

 

Wyniki Zawodów Warszawskich rozegranych 3 maja 2017r.
W dniu 3 Maja 2017r odbyły sie Zawody Krótkofalarskie , których celem było uczczenie 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz podnoszenie umiejętności operatorskich stacji indywidualnych, klubowych, nasłuchowych oraz ułatwienie uzyskania "Dyplomu Warszawa". W turze klasycznej – emisje CW i SSB startowało 206 stacji – 203 nadawacze i 3 Stacje nasłuchowe, w drugiej turze - emisje cyfrowe wystartowało 26 stacji. Wprowadzono w klasyfikacji grupę - F - RWM dla stacji pracujacych z m.st.Warszawy w celu uaktywnienia stacji nadawczych z Warszawy. Dziekuję wszystkim uczestniczacym w zawodach za ich spontaniczny udział miła atmosferę podczas prowadzonych łączności oraz wzajemna tolerancję dla osób uczestniczacych po raz pierwszy. Mam nadzieje ze ta forma uczestniczenia w zawodach krótkofalarskich przyczyni się wzmożenia aktywności polskich krótkofalowców w eterze.
Wyniki Zawodów Warszawskich PDF
Zarząd WOT PZK

 

W dniu 6 czerwca 2017 roku po ciężkiej chorobie zmarłą Malina Rodowska SP5MD.
Niech spoczywa w pokoju.
Szczere wyrazy współczucia składamy na ręce rodziny a szczególnie męża Maliny - Stanisława SP5ANU. Pogrzeb odbędzie w piątek 9 czerwca br. na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 08:40,  Mszą świętą w kościele drewnianym.

Koledzy z Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców.

Informacja o śmierci otrzymana od Tomka SP5GH, przyjaciela Stanislawa.

 

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców zaprasza w dniu 20 maja 2017r do udziału w ogólnopolskich zawodach krótkofalarskich pod nazwą : „ Zawody Zamkowe ” Celem zawodów jest przybliżanie historii Polski, propagowanie „turystyki krótkofalarskiej” do miejsc związanych z zamkami oraz „uaktywnienie” zamków do programu dyplomowego „ZAMKI w POLSCE” i WCA, powiatów do dyplomu „SP-POWIAT AWARD” i gmin do dyplomu „POLSKIE GMINY AWARD” .Zamki Polskie są częścią naszej tożsamości narodowej i udział w zawodach oraz praca z terenów zamkowych chroni  od zapomnienia szczytnej naszej tradycji narodowej. Część zamków wskutek upływu czasu pozostało tylko na planach geodezyjnych dzięki dobrej woli wielu krótkofalowców są ponownie ożywiane poprzez aktywności na falach eteru z miejsc ich dawnej świetności. Zawody Zamkowe organizowane są wspólnie przez „ Radę Bractwa Zamkowego ” , Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców w dniu 20 maja 2017r o godzinie 15:00 – 18:00 UTC . W latach ubiegłych od 2004r w zawodach brało udział ok 120-178 uczestników zarówno nadawców i nasłuchowców , nagrodami są puchary za I miejsca od 2-3  miejsca dyplomy drukowane , wszyscy sklasyfikowani uczestnicy w Zawodach Zamkowych otrzymują dyplomy w wersji elektronicznej. Zawody nasze nie posiadają sponsorów chociaż tacy są mile widziani nagrody są finansowane przez organizatorów ze składek członkowskich , wpływów OPP 1% oraz wpłat własnych. Jeżeli w najbliższą sobotę w godzinach trwania zawodów znajdziesz się w pobliżu radia – wystartuj – nie jest to trudne… swoją obecnością w eterze dasz wyraz poparcia szczytnej idei zawodów i docenisz wysiłek tych kolegów, którzy nie bacząc na trud i koszty pod zamki z radiem się udaj.

Link do Programu dyplomowego Zamki w Polsce

Regulamin zawodów

Jerzy Szawarski sp5ssb

 

W dniu 2 Maja 2017r Biuro QSL WOT PZK będzie nieczynne

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców zaprasza do udziału w ogólnopolskich zawodach krótkofalarskich pod nazwą : Zawody Warszawskie 2017 (Konstytucji 3-Maja). Celem zawodów jest uczczenie 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz podnoszenie umiejętności operatorskich stacji indywidualnych, klubowych, nasłuchowych oraz ułatwienie uzyskania "Dyplomu Warszawa". Termin i czas zawodów 3 maja 2017:
Pasmo 3.5 MHz w godzinach 15:00-17:00 UTC. ( ssb i cw )
Pasmo 3.5 MHz w godzinach 17:00-18:00 UTC. ( digi )

Zawody Warszawskie organizowane są cyklicznie od kilkunastu lat w roku ubiegłym uczestniczyło ponad 160 krótkofalowców w latach poprzedzających od 120-150. Laureaci zawodów nagradzani są grawertonami za pierwsze miejsca oraz dyplomami uczestnictwa w formie elektronicznej dla pozostałych uczestników. W roku bieżącym po raz pierwszy utworzono grupę digi. Wyniki zawodów publikowane są w ciągu 30 dni od daty zakończenia zawodów na stronie PZK , WOT PZK oraz w miesięczniku Świat Radio oraz QTC. Organizacja zawodów finansowana jest przez członków WOT PZK oraz darczyńców tytułem 1% OPP. Regulamin zawodów znajduje się na stronie PZK oraz WOT PZK :

www.ot25.pzk.org.pl oraz www.wotpzk.org.pl

Dzienniki za zawody wyłącznie w postaci elektronicznej należy wysyłać na adres e-mail: wotpzk@ot25pzk.org.pl w terminie 7 dni.

Regulamin Zawodów : Zawody Warszawskie 2017 " KONSTYTUCJI 3 MAJA"

 

Jerzy Szawarski SP5SSB

 

Zarząd Warszawskiego Oddziału Terenowego
Polskiego Zwiazku Krótkofalowców

 

11 marca 2017r odbyło się XXXVI spotkanie integracyjne Warszawskich Oddziałów Terenowych Polskiego Związku Krótkofalowców na Warszawskiej Pradze w Ośrodku Ligi Obrony Kraju położonym wzdłuż malowniczo płynącej rzeki Wisły. Swoją obecnością zaszczyciło nas ok. 150 osób , które rotacyjnie przybywały na spotkanie. Jest to jedyny dzień w roku gdzie w Stolicy spotykają się III Warszawskie Odziały Terenowe PZK , kierunek działalności każdego z nich jest inny ale cel jest wspólny PZK. Krótkie przemówienie Prezesów WOT PZK i Praskiego OT PZK było formą przekazania informacji o naszej działalności , zamiary na przyszłość i oczekiwanie na nowelizację statutu PZK . Odbyły się spotkania w podgrupach gdzie można było się spotkać z krótkofalowcami , których znało się tylko z łączności radiowych. Wspólne spotkania ożywione dyskusje i wiele pomysłów być może przerodzą się w ożywioną aktywność zarówno krótkofalarską na falach eteru jak i w działalności pożytku publicznego naszego stowarzyszenia. Miło nam było gościć operatora stacji SP0PZK Jurka SP3SLU , z którym można było wymienić refleksje na temat przekazu komunikatów PZK na falach eteru emitowanych w każdą środę oraz na temat łączności po komunikacie . Pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz konsumpcja wojskowej grochówki to stały element naszych spotkań w br. zorganizowane wspólnie przez Warszawski Oddział Terenowy PZK i Praski Odział Terenowy PZK . Mam nadzieję że spotkanie to spełniło nasze oczekiwania i istnieje potrzeba organizowania ich w przyszłości. Mimo iż naszym domem są fale eteru kontakty bezpośrednie i wzajemna integracja naszego środowiska jest jak najbardziej pożądana.

Jurek sp5ssb

Strony archiwalne [2] [3] [4] [5] [6] 7] [8] 9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]

   
Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.