WOT PZK - OT25 PZK

Działalność WOT PZK

Przydatne linki

Z historii WOT

 Spotkanie Wigilijne w WOT PZK 13 grudnia 2011

W dniu 13 grudnia 2011 w siedzibie WOT PZK przy ul. Mokotowskiej odbyło się spotkanie wigilijne. W trakcie spotkania w miłej rodzinnej atmosferze rozmawialiśmy o naszej codzienności w życiu krótkofalarskim i osobistym oraz o planach na przyszłość. Nasze rozmowy zostały nagle przerwane rewelacyjną niespodzianka Zygmunta Seligi SP5AYY. Zygmunt zademonstrował przedwojenny patefon zakupiony z własnych środków w celu przekazania go do Muzeum Powstania Warszawskiego uświetniając ekspozycję radiostacji "BŁYSKAWICA"  i „BURZA”.
To był dopiero prolog, prawdziwą rewelacją było zaprezentowanie na tym patefonie odtworzenie oryginalnej płyty z melodią ETUDE IN C MINOR Op., No 12 (Revolutionary) w wykonaniu Ignacego Jana Paderewskiego. Ta melodia towarzyszyła zawsze  zapowiadającym pracę radiostacji "BURZA" w czasie Powstania Warszawskiego.
Płytę  przekazał amerykański krótkofalowiec polskiego pochodzenia
Bogdan Żarski NN9B, którego urzekła informacja Zygmunta SP5AYY rozpropagowana w polskim środowisku krótkofalarskim o poszukiwaniu w/w oraz o szczytnym celu odtworzenia historii tamtych dni Walczącej Warszawy.
Na prośbę redakcji portalu WOT PZK Zygmunt SP5AYY przygotował relację o tym jak udało się zdobyć o wartości muzealnej patefon oraz płyty gramofonowe. (Zygmunt TNX!)

Podczas spotkania Wojtek SP5DPD zademonstrował "na żywo" możliwość zdalnej pracy na radiostacji KF poprzez łącze internetowe. Widok i rezultaty pracy są rewelacyjne, pulpit radiostacji podłączony był do modemu cyfrowego i modemu internetowego. Odsłuch w paśmie 80M cechował brak szumów ponieważ cześć radiowa i anteny znajdowały się daleko poza środowiskiem wielkomiejskim. Sylwek SP5XOL przeprowadził próbne łączności, zainteresowanie na paśmie było ogromne. Sylwek z żalem podaje QRT aby dalej uczestniczyć z nami w spotkaniu wigilijnym.

Na prośbę redakcji portalu WOT PZK Wojtek przygotował ogólny opis sytemu zdalnej pracy przez radio oraz podesłał fotografie urządzeń do zdalnej pracy. Warto zobaczyć na portalu QRZ.COM jakimi antenami "w terenie" dysponuje Wojtek (w wyszukiwarce trzeba wpisać sp5dpd) a na tych antenach Wojtek pracuje zdalnie np. jadąc samochodem. (Wojtek TNX!)

Tutaj fotogaleria ze Spotkania Wigilijnego w WOT PZK 2011

Dziękuję wszystkim którzy zaszczycili swoją obecnością spotkanie oraz Zenkowi SP5CNG , który spotkanie przygotował.  
             
                                                                                     Prezes WOT PZK Jerzy SP5SSB